Klik op boeknummer of titel om dit boek te bestellen
12121 ABRAM, I.B.H.
Joodse traditie als permanent leren
Hilversum 1980 B. Folkertsma Stichting 1e druk Serie: nr.
softcover goed 8vo 338 pp.
onderwijs-filosofisch proefschrift van de UVA, enkele potlood-aantekeningen anders zeer goed,
Foto: GeenFotoBeschikbaar 7 Euro
6496 Ames, Roger T
Sun-Tzu the Art of Warfare: The First English Translation Incorporating the Recently Discovered Yin-Ch'ueh Texts
New York 1993 Ballantine 1th. Ed. Serie: nr.
Hard Cover Very Good No Jacket 16,5 x 24 Cm. 321 pp.
translated with an introduction ans commentary by Roger T Ames,index, photo's, with chinese char.
Foto: GeenFotoBeschikbaar 85 Euro
12364 AQUINO,THOMAS VAN
Over de wet. Summa Theologica I-II,qq.90-97. Vertaald, ingeleid en van aantekeningen voorzien door M.A.J.M. Buijsen
Baarn 1996 Ambo 1e druk Serie: Ambo-Klassiek nr.
Gebonden met stofomslag zeer goed s.o. zeer goed 8vo pp.
leeslint, 186 pag.
Foto: GeenFotoBeschikbaar 22 Euro
12554 Aristoteles > DUSSEN, M. VAN DER
Aristoteles, Nieuw onderzoek naar de betekenis van zijn kategorieën
Katwijk 1979 Servire 1e druk Serie: nr.
hardback zeer goed 8vo pp.
7 figuren waarvan 1 uitklapbaar
Foto: GeenFotoBeschikbaar 10 Euro
12359 Aristoteles, N. van der Ben en J M Bremer
Poetica, vertaald, ingeleid en van aantekeningen voorzien door N. van der Ben en J M Bremer
Amsterdam 1988 Athenaeum- Polak & van Gennep 1e druk Serie: Baskerville serie nr.
softcover Goed+ 14 x 22 cm. 214 pp.
Foto: GeenFotoBeschikbaar 40 Euro
12611 Barthes Roland
SaDE, Fourier, Loyola
Amsterdam 1984 De Arbeiderspers 1e druk Serie: Synopsis nr.
softcover zeer goed 8vo pp.
200 pagina's,
Foto: GeenFotoBeschikbaar 10 Euro
12437 BARTHES,Roland .
Roland Barthes door Roland Barthes
Nijmegen 1991 Sun 1e druk Serie: nr.
softcover zeer goed 8vo 216 pp.
ill.,
Foto: GeenFotoBeschikbaar 14 Euro
4192 Berdjajew, Nicolaj
Mens En MacHine
Amsterdam 1946 De Bezige Bij 1e Druk Serie: nr.
Gebonden Goed+ Stofomslag Goed- 16 x 23 cm. 52 pp.
vert. D Horringa
Foto: GeenFotoBeschikbaar 15 Euro
3387 Berkenstein, Th G J J Van Ea
Medische Ethiek En Gedragsleer
1959 K.N.Mij. Tot Bev.der Geneeskunst 3e Druk Serie: nr.
Gebonden, Plastic Band Zeer Goed 13 x 18 cm. 299 pp.
z.j.
Foto: GeenFotoBeschikbaar 10 Euro
11845 BLOCH, ERNST
LA PHILOSOPHIE DE LA RENAISSANCE
1994 Payot 1st ed. Serie: nr.
pocket very good pp.
187 pp.,
Foto: GeenFotoBeschikbaar 7 Euro
12561 Boer Theo de ea. H E S Woldring red.
Moderne Franse Filosofen Baudrillard Derrida Foucault Irigaray Kristeva Levinas Lyotard Ricoeur
kampem-Kapellen 1993 Kok/Agora DNB/Pelckmans 1e druk Serie: nr.
softcover Goed+ 8vo pp.
139 pp.,
Foto: GeenFotoBeschikbaar 26 Euro
11872 Bourdil, Pierre Yves
Le Dieu des Philosophes
1989 CERF/ FIDES Serie: nr.22
pocket good 12mo pp.
128 pp,
Foto: GeenFotoBeschikbaar 15 Euro
11884 Bouyer, L.
La Mystere de Pascal
Paris 1965 Aubier Serie: Foi Vivante nr.6
pocket good- 12mo pp.
444 pp.,
Foto: GeenFotoBeschikbaar 10 Euro
12490 BRAEMBUSSCHE, A.A. VAN DEN
Denken Over Kunst, Een Inleiding in de kunstfilosofie
Bussum 1994 Coutinho 1e druk Serie: nr.
paperback Goed+ 8vo pp.
Foto: GeenFotoBeschikbaar 17 Euro
6753 Bruyne, Dr. Edgar de
Philosophie van de kunst: phaenomenologie van het kunstwerk
Antwerpen-Nijmegen 1942 Standaard/Dekker & Van Vegt 2e herzienen druk Serie: nr.
softcover goed 17 x 22,5 cm. 354 pp.
serie: Philosophische Bibliotheek,
Foto: GeenFotoBeschikbaar 14 Euro
12605 Casati Roberto
De ontdekking van de schaduw
Amsterdam 2000 De Bezige Bij 1e druk Serie: nr.
paperback zeer goed 8vo pp.
322 pagina's, index bronnen aantekeningen.
Foto: GeenFotoBeschikbaar 10 Euro
291 Chardin. Pierre Teilhard de
Centrologie
Utrecht-Antwerpen 1969 Het Spectrum 1e druk Serie: Bibliotheek Teilhard de Chardin nr.21
softcover goed+ 8vo 126 pp.
Foto: GeenFotoBeschikbaar 7 Euro
292 Chardin. Pierre Teilhard de
De Menselijke Groep - Structuur en Eigenaardigheden
Utrecht-Antwerpen 1965 Het Spectrum 1e druk Serie: Bibliotheek Teilhard de Chardin nr.12
softcover goed+ 8vo 143 pp.
Foto: GeenFotoBeschikbaar 7 Euro
293 Chardin. Pierre Teilhard de
De Opbouw van de Toekomst
Utrecht-Antwerpen 1964 Het Spectrum 1e druk Serie: Bibliotheek Teilhard de Chardin nr.8
softcover goed+ 8vo 181 pp.
Foto: GeenFotoBeschikbaar 7 Euro
297 Chardin. Pierre Teilhard de
De Visie van het Verleden
Utrecht-Antwerpen 1963 Het Spectrum 1e druk Serie: Bibliotheek Teilhard de Chardin nr.3
softcover goed+ 8vo 116 pp.
Foto: GeenFotoBeschikbaar 7 Euro
298 Chardin. Pierre Teilhard de
Vroege Geschriften ( 3 delen)
Utrecht-Antwerpen 1967 Het Spectrum 1e druk Serie: Bibliotheek Teilhard de Chardin nr.
softcover goed+ 8vo 424 pp.
126, 132 en 166 blz. De delen 14 t/m 16 uit de serie
Foto: GeenFotoBeschikbaar 21 Euro
12408 Cicero, J. den Boeft, Vincent Hunink
De Goden, vertaald en van aantekeningen voorzien door Vincent Hunink met een inleiding van J. den Boeft
Amsterdam 1993 Athenaeum , Polak en van Gennep 1e druk Serie: nr.
paperback goed 8vo 176 pp.
register,
Foto: GeenFotoBeschikbaar 30 Euro
12391 CLITEUR, Paul .B.
Humanistische filosofie. Over de relatie tussen filosofie, de levensovertuiging van het humanisme en de vraag wat verstaan kan worden onder 'humanistische filosofie'
Kampen 1990 Kok Agora 1e druk Serie: nr.
softcover Goed 8vo 99 pp.
Bibliografie,
Foto: GeenFotoBeschikbaar 7 Euro
12377 COMMERS, Ronald ed. H. Sabbe, K. Boullart, K. Raes
De mens is dood. Leve de mens
Brussel 1993 VUB 1e druk Serie: nr.
softcover zeer goed 15,5 x 24 cm. 135 pp.
Met andere bijdragen van: R. COMMERS, H. Sabbe, K. Boullart, K. Raes
Foto: GeenFotoBeschikbaar 20 Euro
4864 Coronel Sr, Dr. S
Baruch D'Espinoza, in de lijst van zijn tijd
Zalt-Bommel 1871 Noman 1e druk Serie: nr.
Gebonden redelijk 14, 5 x 22,5 cm. 52 pp.
Drie boeken in een band,.Band half leer, echte de rug heeft geen leer meer, de gemarde platten zitten nog met enkle draadjes aan de rug en zijn wat beschadigd, vooral aan de hoeken. De drie boeken hebben ieder een andere uitgever, maar gelet op de marges en de boekbinding lijkt deze uitgave professioneel vervaardigd. De pp. Zien er goed uit en zijn compleet. Boek 1, Spinoza het leven van eenen denker, door Bertold Auerbach, Becking, Doesborgh, 1856, 386 pp. En een voorberigt van Dr. D Burger Jr., Boek 2, Baruch D'Espinoza, in de lijst van zijn tijd, Dr. S Sr. Coronel, Noman & zoon. Zalt-Bommel, 1871, 52 pp., Boek 3, De mensch beschouwd als Dierlijk en Geestelijk wezen. Poging tot beslechting van den strijd tusschen moderne natuurwetenschap en christelijke beginselen, A J Vitringa, Brill, Leiden, 1873, XVI en 309 pp.
Foto: GeenFotoBeschikbaar 190 Euro
5110 Cox, Harvey
De Verleiding Van De Geest - Persoonlijke Overdenkingen Over Gebruik En Misbruik Van De Religie
Bilthoven 1973 Ambo 1e Druk Serie: nr.
Paperback Goed+ 8vo 294 pp.
Foto: GeenFotoBeschikbaar 9 Euro
12365 Dassen patrick en Ton Nijhuis red.
Gegijzeld door het verleden, controverses in Duitsland van de Historikerstreit tot het Skloterdijk-debat
Amsterdam 2001 Boom/ Duitsland Instituut 1e druk Serie: nr.
softcover Goed+ 12mo 267 pp.
Foto: GeenFotoBeschikbaar 30 Euro
12481 De Bleeckere Sylvain, Erik Oger Patricia de Martelaere en Paul van Tongeren
landschappen van Nietzsche, Kunst, Wetenschap, leven en Moraal
Kapelle-Kampen 1994 Pelckmans-Agora 1e druk Serie: nr.
softcover Goed+ 8vo pp.
ill.
Foto: GeenFotoBeschikbaar 25 Euro
12651 DECORTE, JOS
Waarheid als weg, Beknopte geschiedenis van de middeleeuwse wijsbegeerte
Kapellen/Kampen 1992 DNB/Pelcmans/Kok Agora 1e druk Serie: nr.
paperback goed 8vo pp.
335 pp., nawoord, noten, register,
Foto: GeenFotoBeschikbaar 9 Euro
12633 Derrida Jaques
De stem en het fenomeen. Inleiding tot het probleem van het teken in de fenomenologie van Husser
Baarn 1989 Ambo 1e druk Serie: nr.
softcover zeer goed 8vo pp.
Vertaald en ingeleid door Rudolf Bernet. 141 pp., noten
Foto: GeenFotoBeschikbaar 20 Euro
12635 Descates Rene
Over de methode, inleiding over de methode'hoe zijn verstand goed te gebruiken en de waarheid te achterhalen in de wetenschappen
Amsterdam Boom Meppel Serie: nr.
softcover 8vo pp.
128 pp.,
Foto: GeenFotoBeschikbaar 20 Euro
8970 Dessaur, C.I. & Burnier, Andreas
De Rondgang Der Gevangenen
Amsterdam 1987 Em. Querido's Uitgeverij Eerste Druk Serie: nr.
Paperback Nieuw 188 pp.
Een essay over goed en kwaad, in de vorm van zeven brieven aan de platoclub.
Foto: GeenFotoBeschikbaar 24 Euro
12511 DEVISSCHER JACQUES
Franz Kafka. De tragiek van het bestaan
Kapelle-Kampen 1991 Pelckmans/Jkok 1e druk Serie: Monografien nr.
paperback zeer goed 8vo 125 pp.
register/note,
Foto: GeenFotoBeschikbaar 15 Euro
11839 DROIT, ROGER-POL
101 expériences de philosophie quotidienne
Paris 2001 Odile Jacob 1st ed. Serie: nr.
paperback as new 8vo pp.
Foto: GeenFotoBeschikbaar 20 Euro
11842 Dubarle, Dominique et Andrez Doz
Logique et Dialectique
Paris 1972 Larousse 1st ed. Serie: nr.
softcover very good pp.
246 pp., bibl.,
Foto: GeenFotoBeschikbaar 25 Euro
12316 EIJCK, J.V.
Filosofie: een inleiding
Amsterdam 1984 Boom Meppel 3e druk Serie: nr.
paperback zeer goed 8vo 240 pp.
Foto: GeenFotoBeschikbaar 8 Euro
11878 Eliade, Mircea
Le Mythe de l'Eternel retour, archetypes et repetition
Paris 1975 Gallimard Serie: Idées nr.
pocket good 12mo pp.
187 pp.,
Foto: GeenFotoBeschikbaar 10 Euro
301 Ellitt, F.G., J. Huxley, P. Leroy, B. de Solangnes, B. Towers, A. Toynbee
Tijdgenoten over Teilhard de Chardin
Utrecht-Antwerpen 1963 Het Spectrum 1e druk Serie: Bibliotheek Teilhard de Chardin nr.9
softcover goed 8vo 144 pp.
Foto: GeenFotoBeschikbaar 10 Euro
4677 Erasmus, Desiderius
Oorlog
Amsterdam-Antwerpen 1969 Wereld-Bibliotheek-Vereniging 1e Druk Serie: nr.
Gebonden, Papieren Band Goed+ 8vo 53 pp.
Foto: GeenFotoBeschikbaar 6 Euro
9892 EVANS, Prof. Bergen
De bastions van het onverstand
Den Haag 1961 Leopold 1e druk Serie: nr.
Gebonden met stofomslag zeer goed s.o.licht besch. 8vo 272 pp.
register, in dit boek wordt op vaak humoristische wijze de strijd aangebonden met fabeltjes over dieren en mensen…
Foto: GeenFotoBeschikbaar 24 Euro
12531 FINKIELKRAUT, ALAIN
De ondergang van het denken
Amsterdam 1988 Contact 1e druk Serie: nr.
paperback zeer goed 8vo pp.
noten, 140 pp.,
Foto: GeenFotoBeschikbaar 7 Euro
12167 FINKIELKRAUT, Alain
Een stem van de overkant
Amsterdam 20001 Contact 1e druk Serie: nr.
softcover zeer goed 8vo 109 pp.
Foto: GeenFotoBeschikbaar 7 Euro
12357 FINKIELKRAUT, ALAIN
Ondankbaarheid, een gesprek over onze tijd
Amsterdam 2000 Contact 1e druk Serie: nr.
softcover zeer goed 8vo 191 pp.
Nederlandse vertaling door Frans de Haan.
Foto: GeenFotoBeschikbaar 15 Euro
12638 Foucault
De orde van het spreken
Amsterdam 1988 Boom Meppel 1e druk Serie: nr.
softcover goed 8vo pp.
rugje wat verkleurd, 79 pp.,
Foto: GeenFotoBeschikbaar 20 Euro
12590 Gadamer, hans Georg
De actualiteit van schone, kunst als spel, symbolen en feest
1993 Boom 1e druk Serie: Boom esthetica nr.
soft cover redelijk/ goed 8vo pp.
88 bladzijden,
Foto: GeenFotoBeschikbaar 15 Euro
2083 Geulincx, Arnout
Arnout Geulincx - Van de hoofddeugden - de eerste tuchtverhandeling
Baarn 1986 Ambo 1e druk Serie: Geschiedenis van de wijsbegeerte in Nederland nr.10
paperback als nieuw 8vo 157 pp.
Uitgegeven, ingeleid en van aantekeningen voorzien door Cornelis Verhoeven
Foto: GeenFotoBeschikbaar 20 Euro
12170 GREER, Germaine .
Shakespeare Essay
Amsterdam 1988 Meulenhoff 1e druk Serie: nr.
pocket zeer goed 8vo 184 pp.
register,
Foto: GeenFotoBeschikbaar 15 Euro
12720 GUÉPIN, J.P.
Het verschil van mening. Deel 1: Monopolisering van waarheden en waarden. Deel 2: De bezonnenheid
Baarn 1994 Ambo 1e druk Serie: nr.
paperback zeer goed/als nieuw 16,5 x 23,5 cm. pp.
342 pp., noten, registers,
Foto: GeenFotoBeschikbaar 14 Euro
12636 Hegel
Over de Esthetiek
Amsterdam 1989 Boom Meppel 1e druk Serie: Boom Klassiek nr.
softcover goed 8vo pp.
rugje wat verkleurd, 166 pp.,
Foto: GeenFotoBeschikbaar 20 Euro
11834 HEIDEGGER, MARTIN
Vom Wesen Des Grundes
Frankfurt am Main 1973 Vittorio Klostermann 6th ed. Serie: nr.
softcover zeer goed 13,5 x 20,5 cm. pp.
54 + 2 pp.,
Foto: GeenFotoBeschikbaar 20 Euro
11829 HEIDEGGER, MARTIN
Zur Seinsfrage
Frankfurt am Main 1967 Vittorio Klostermann 3th ed. Serie: nr.
softcover zeer goed 13,5 x 20,5 cm. pp.
44pp.
Foto: GeenFotoBeschikbaar 20 Euro
11837 Heidegger, Martin
Alleen nog een God kan ons redden, Heidegger in gesprek met Der Spiegel
Kampen/Kapelle 2002 Klement/Pelckmans 1e druk Serie: Filosofie in dialoog nr.
softcover nieuwstaat 14 x 22 cm. pp.
67 pp., vert.: Paul Beers,
Foto: GeenFotoBeschikbaar 35 Euro
11828 HEIDEGGER, MARTIN
Approche de Hölderlin
Paris 1974 Gallimard Serie: nr.
paperback good+ 11,5 x 18,5 cm. pp.
257p.
Foto: GeenFotoBeschikbaar 25 Euro
11836 HEIDEGGER, MARTIN
Platons Lehre von der Wahrheit. Mit einem Brief über den 'Humanismus'
Bern und Munchen 1975 Francke 3th ed. Serie: nr.
softcover very good 8vo pp.
119 pp.,
Foto: GeenFotoBeschikbaar 20 Euro
11832 HEIDEGGER, MARTIN,
Was Heist Denken
Tubingen 1971 Max Niemeyer 3th ed. Serie: nr.
hardback with DJ very good d.j .very good 8vo pp.
175pp,
Foto: GeenFotoBeschikbaar 50 Euro
12443 HOEVEN, J. VAN DER
De aantrekkingskracht van het midden. Historisch-kritische studie van een westerse denkwijze
Kamp 1994 Kok Agora 1e druk Serie: nr.
softcover zeer goed 8vo 263 pp.
register, lit. lijst
Foto: GeenFotoBeschikbaar 11 Euro
4478 Holl, Ds. F J De, Ed.
De Kennis Van Goed En Kwaad - Gedachtenwisseling tusschen Prof. Dr. G Heymans, Ds F J De Holl en Prof. Mr. R Kranenburg, bijeengebracht door Ds. F J de Holl
Amsterdam 1928 Maatschappij Voor Goede En Goedkope Lectuur 1e Druk Serie: nr.
Gebonden, Linnen Goudopdruk Goed 12mo 209 pp.
Enkele roestvlekjes,
Foto: GeenFotoBeschikbaar 15 Euro
11056 Hoover, Thomas
ZEN of de stille sprong van het inzicht,de historische ontwikkeling van zen via de levens en leerstellingen van de grote meesters
Amsterdam 1986 Het Spectrum 1e druk Serie: nr.
paperback zeer goed+ 8vo 303 pp.
Vert. Simon Vinkenoog, noten, biblografie, index,
Foto: GeenFotoBeschikbaar 30 Euro
12608 Horatius
Ars Poetica, Ingeleid, verantwoord, vertaald en voorzien van een nabeschouwing over Horatius dichterlijk voortlevenbij en Bilderdijk P. H. Schrijvers
Amsterdam 1980 Athenaeum Polak & Van Gennep 1e druk Serie: nr.
Gebonden met stofomslag Goed+ 8vo pp.
92 pagina's,
Foto: GeenFotoBeschikbaar 12 Euro
12410 JASPERS, KARL
Leonardo en Nietzsche
Amsterdam 1966 Het Spectrum 1e druk Serie: Aula nr.261
pocket Goed 10,5 x 18 cm. 154 pp.
Nederlandse vertaling door D.L. Couprie, kleine beschadiging achterplat anders goed+,
Foto: GeenFotoBeschikbaar 4 Euro
11953 JEANS, SIR JAMES
Natuurkunde en wijsbegeerte
Den Haag 1948 Leopold 1e druk Serie: nr.
gebonden, linnen goudopdruk zeer goed 8vo pp.
304 pp., register, vertaling R P van de Kasteele,
Foto: GeenFotoBeschikbaar 11 Euro
12473 JUVENALIS
De Satiren
Baarn-Amsterdam 1984 Ambo-Athenaeum-Polak & Van Gennep 1e druk Serie: nr.
softcover goed 8vo 244 pp.
Vertaald door M. d'Hane-Scheltema,
Foto: GeenFotoBeschikbaar 11 Euro
12634 Kant Immanuel
Over de schoonheid
Amsterdam 1978 Boom Meppel 1e druk Serie: nr.
softcover zeer goed 8vo pp.
106 pp., inl. en aant. Jaques de Visscher,
Foto: GeenFotoBeschikbaar 20 Euro
12432 KIERKEGAARD, SOREN
Oefeningen in Christendom
Utrecht Bijleveld 1e druk Serie: nr.
paperback zeer goed 8vo pp.
213 pp., z.j.,
Foto: GeenFotoBeschikbaar 25 Euro
12352 KIERKEGAARD, SØREN
Dagboeken, gekozen en ingeleid door Sybren Polet
Amsterdam 1991 De Arbeiderspers 1e druk Serie: Privé-domein nr.174
softcover zeer goed 8vo 315 pp.
Foto: GeenFotoBeschikbaar 60 Euro
12336 KIERKEGAARD, SØREN
Denken en zijn
Meppel 1988 Boom 1e druk Serie: Boom Klassiek nr.37
softcover goed- 8vo 172 pp.
vertaling van Gerard Rash, inleiding en annotaties van Teddy Petersen, rug en platten verkleurd,
Foto: GeenFotoBeschikbaar 12 Euro
12684 KLEVER, W.N.A.
Zicht op Spinoza, Twintig tijdschetsen
Amsterdam 1994 Heuff-Thesis 1e druk Serie: nr.
paperback zeer goed 8vo pp.
88 pp.
Foto: GeenFotoBeschikbaar 10 Euro
3764 Krishnamurti, J
Laat Het Verleden Los
Wassenaar 1985 Mirananda 1e Druk Serie: nr.
Paperback Redelijk+ 8vo 123 pp.
Foto: GeenFotoBeschikbaar 7 Euro
12399 KUYPERS,E. (RED.) T. Beekman, E. van Doosselaere, G. Visser
Over Heidegger gesproken, met bijdragen van T. Beekman, E. van Doosselaere, G. Visser
Leuven-Apeldoorn 1993 Garant 1e druk Serie: Rondom filosofen nr.5
softcover zeer goed 15,5 x 24 cm. 134 pp.
Foto: GeenFotoBeschikbaar 15 Euro
3050 Kwant, R.C.
Waarheidscrisis - Eternalisering, Kapitalisering En Afschrijving Van Weten
Haarlem 1975 De Toorts 1e Druk Serie: nr.
Soft Cover Goed+ 8vo 142 pp.
Foto: GeenFotoBeschikbaar 11 Euro
12704 LACAN JACQUES
Televisie
Leuven-Amersfoort 1990 Acco 1e druk Serie: nr.
softcover zeer goed 13 x 18,5 cm. pp.
8 8pp.
Foto: GeenFotoBeschikbaar 11 Euro
6934 Landmann, Edith
Die Lehre Vom Schönen
Wien 1952 Amandus 1. AUFLAGE Serie: nr.
hardback good 8vo 364 pp.
Band a little discoloured,
Foto: GeenFotoBeschikbaar 10 Euro
6477 Lao Tsu
Wen-Tzu: Understanding the Mysteries
Boston, MA 1993 Shambhala Publications Inc.,U.S. Serie: nr.
Soft Cover As New 8vo 184 pp.
Foto: GeenFotoBeschikbaar 19 Euro
11880 Lenine
Cahiers sur la dialectique de Hegel
Paris 1967 Gallimard Serie: Idées nr.141
pocket good 12mo pp.
307 pp.,
Foto: GeenFotoBeschikbaar 10 Euro
11827 Levinas E, U Melle, F G Droste, M R Wielema. St Strasser, L De Vos e.a.
TIJDSCHRIFT VOOR FILOSOFIE 46e jaargang nr. 3 september 1984
Leuven 1984 Filosoficum der Vlaamse Dominikanen 1e druk Serie: nr.
softcover Goed+ 17 x 24 cm. pp.
Driemaandelijks tijdschrift. Uitgegeven door het Filosoficum der Vlaamse Dominikanen en door het Hoger Instutuur voor Wijsbegeerte te Leuven. Blz 403 t/m 570, daarna een bibliografisch repertorium blz 413 t/m 604. Boeken 8630 t/m 12234. Artikelen in het Duits, Frans en nederlands van o.a E..Levinas in Memoriam Alphonse de Waelhens en De la sensibilite, U Melle Die Seins- und Erkenntnisfrage in der Philosophie Brentanos, F G Droste Causualiteit en Syntaxis, M R Wielema "J F L Scroder aanhangers en tehgenstanders van Kant. St Strasser , L De Vos systeem en vrijheid in Hegels logica, e.a.
Foto: GeenFotoBeschikbaar 30 Euro
11833 LEVINAS, E
Totalité et infini: essai sur l'extériorité
La Haye 1965 rtinus Nijhoff 3th ed. Serie: Phaenomenologica nr.8
Gebonden met stofomslag very good d.j. good- 16 x 24 cm. pp.
xviii,284 pp.
Foto: GeenFotoBeschikbaar 45 Euro
12376 LÉVI-STRAUSS, CLAUDE
Het Wilde Denken, essay, over ritueel, totemime, taboe, mytisch denken, logica, dialectiek en de `getemde`geest
Amsterdam 1990 Meulenhoff 4e druk Serie: meulenhoffpocket editie nr.
softcover Goed+ 12 x 19 cm. 344 pp.
over ritueel, totemime, taboe, mytisch denken, logica, dialectiek en de `getemde`geeest
Foto: GeenFotoBeschikbaar 15 Euro
12301 LEVY, BERNARD-HENRI
Barbaarsheid met een menselijk gezicht
Amsterdam 1978 De Arbeiderspers 1e druk Serie: Synopsis nr.
softcover goed 8vo 204 pp.
Foto: GeenFotoBeschikbaar 8 Euro
12315 LUCIANUS
Liefde, Vriendschap & Laster ingeleid, vertaald en van aantekeningen voorzien door Hein L. van Dolen
Amsterdam 1993 Athenaeum-Polak & Van Gennep 1e druk Serie: nr.
softcover zeer goed 8vo 114 pp.
Drie werken uit het Grieks vertaald: 'Soorten van liefde', een samenspraak tussen een voorvechter van de heteroseksuele liefde en een van de homoseksuele eros, 'Over de vriendschap', een serie van tien vertellingen, en 'Tegen een betweter', een prachtvolle scheldpartij,
Foto: GeenFotoBeschikbaar 15 Euro
12446 LYOTARD,Jean-Francois
Het postmoderne uitgelegd aan onze kinderen
kampen 1987 Kok-Agora 1e druk Serie: nr.
softcover zeer goed 8vo 149 pp.
Foto: GeenFotoBeschikbaar 12 Euro
12351 LYSIAS, Vertaald en ingeleid door J.A.E. Bons
Redevoeringen
Groningen 1993 Historische Uitgeverij 1e druk Serie: nr.
Gebonden, half liinnen Goed+ 8vo pp.
128 pp. Lichte verkleuring deel voorplat anders zeer goed. retorica
Foto: GeenFotoBeschikbaar 25 Euro
11873 MARCEL, GABRIEL
Être et avoir II, reflexions sur l'irreligion et la foi
Paris 1968 Aubier Serie: Foi Vivante nr.36
pocket good 12mo pp.
212 pp.,
Foto: GeenFotoBeschikbaar 10 Euro
11883 Marcel, Gabriel
Foi et Realite
Paris 1967 Aubier Serie: Foi Vivante nr.38
pocket good 12mo pp.
217 pp.,
Foto: GeenFotoBeschikbaar 10 Euro
11875 MARCUSE, LUDWIG
Philosophie des Glücks. Von Hiob bis Freud
Munchen 1962 Paul List Serie: List Bucher nr.222
pocket 12mo pp.
201 pp.,
Foto: GeenFotoBeschikbaar 10 Euro
11877 MERLEAU-PONTY, M.
Éloge de la philosophie et autres essais
Paris 1975 Gallimard Serie: Idées nr.75
pocket good- 12mo pp.
382 p. vouw in rug,
Foto: GeenFotoBeschikbaar 10 Euro
12640 Mill
Over Vrijheid
Amsterdam 1989 Boom Meppel 3e druk Serie: Boom Klassiek nr.10
softcover goed 8vo pp.
rugje wat verkleurd, 187 pp.,
Foto: GeenFotoBeschikbaar 20 Euro
11874 Mouloud, Noel
Langage et Structures Essais de logique et des semeiologie
Paris 1969 Payoy Serie: Petit Bibliotheque Payot nr.140
pocket good 12mo pp.
252 pp.,
Foto: GeenFotoBeschikbaar 15 Euro
12428 NIETZSCHE, FRIEDRICH
Nietzsche contra Wagner
Amsterdam 1994 De Arbeiderspers 1e druk Serie: Prive-domein nr.194
softcover goed 8vo 166 pp.
fotopagina's buiten de tekst, gekozen, vertaald en van een nawoord voorzien door Hans Driessen,
Foto: GeenFotoBeschikbaar 24 Euro
6911 Nietzsche, Friedrich
Werke in zwei Bänden - Band 2
München/Gütersloh Hanser/ Bertelsmann Serie: nr.
hardback, Leinen good+ with DJ 8vo 744 pp.
not dated, Anhang, Nachwort, Jenseits.., Zur Genealogie…,Der Fall Wagner, Götzen..,Ecce Homo, Der Antichrist, Dionysos..,
Foto: GeenFotoBeschikbaar 12 Euro
12374 NUSSBAUM MARTHA, Marianne Boenink Inleiding, tekstintroduktie en samenstelling
Wat liefde weet, emoties en moreel oordelen
Amsterdam 1998 Boom Parresia 1e druk Serie: nr.
paperback zeer goed 12,5 x 20 cm. 229 pp.
Foto: GeenFotoBeschikbaar 24 Euro
8969 Onfray, Michel
Het Lichaam, Het leven en Het Lijden
Rotterdam 2005 Lemniscaat Tweede Druk Serie: nr.
Soft Cover Nieuw 320 pp.
Oorspronkelijke titel: 'Feéries anatomiques: Généalogie du corps faustien'. Nederlandse vertaling door Frans de Haan.
Foto: GeenFotoBeschikbaar 25 Euro
12683 Oosterling, Henk
De opstand van het lichaam, over verzet en zelfervaring bij Foucault en Bataille
Amsterdam 1989 SUA 1e druk Serie: nr.
paperback goed 8vo pp.
185 pp., noten, bibliografie,
Foto: GeenFotoBeschikbaar 22 Euro
11881 Parain, Brice
Recherches Sur La Nature Et Les Fonctions Du Langage
Paris 1972 Gallimard Serie: Idées nr.265
pocket good- 12mo pp.
254 pp.,
Foto: GeenFotoBeschikbaar 10 Euro
12694 PLATO
Constitutie. Politeia. Vertaling Gerard Koolschijn
Amsterdam 1991 Atheneum,Polak&Van Gennep 3e herziene druk Serie: nr.
softcover Goed+ 14 x 21,5 cm. pp.
294 pp., inleiding, toelichting op de vertaling, omslag `de toren van Babel´
Foto: GeenFotoBeschikbaar 11 Euro
12624 Plato
Euthyfron Kriton, vertaald door Gerard Koolschijn
Amsterdam 1993 Athenaeum Polak & Van Gennep 1e druk Serie: nr.
softcover zeer goed 8vo pp.
48 pp.,
Foto: GeenFotoBeschikbaar 6 Euro
12383 PLATO, Jan van Gelder, Gerard Koolschijn
Gorgias, een gesprek in Athene 2400 jaar geleden
Amsterdam 1990 Bert Bakker 1e druk Serie: nr.
paperback zeer goed 8vo 201 pp.
herziene druk 1990 erven Jan van Gelder, Gerard Koolschijn
Foto: GeenFotoBeschikbaar 15 Euro
11882 Platon
Dialogues Socratiques
Paris 1978 Gallimard Serie: Idées nr.389
pocket good 12mo pp.
317 pp.,
Foto: GeenFotoBeschikbaar 10 Euro
4785 Platoon
Sokrates' verdediging - Apologia Sokratous
Amsterdam 1946 Wereldbibliotheek 4e Druk Serie: nr.
Gebonden, Bedrukt Karton Zeer Goed 8vo 56 pp.
vertaald en ingeleid door Dr. A Rutgers
Foto: GeenFotoBeschikbaar 14 Euro
4284 Poppema, Dr. T J
Atoomsplitsing - Het Probleem Der Atoomenergie Principieel En Technisch
Groningen Niemeijer 1e Druk Serie: nr.
Geniet Goed 15,5 x 23,5 cm. 32 pp.
z.j. ( 1947?)
Foto: GeenFotoBeschikbaar 14 Euro
11831 PRUDENTIUS, AURELIUS CLEMENS
Getijden. Ingeleid en vertaald door Louis van de Laar
Baarn 1994 Ambo Serie: nr.
Gebonden met stofomslag nieuwstaat nieuwstaat 8vo pp.
140 pp., Tekst in Latijn en Nederlands.
Foto: GeenFotoBeschikbaar 20 Euro
12532 RORTY Richard
Heidegger, Wittgenstein en pragmatisme. Essays over post-analytische en post-nietzscheaanse filosofie
Kampen 1993 Kok Agora 1e druk Serie: nr.
paperback zeer goed 8vo pp.
171 pp. Register
Foto: GeenFotoBeschikbaar 15 Euro
10297 ROSENTAL, EDUARD
Mindconditioning, Reflections of a Soviet Journalist on Some Aspects of Western Life
Moscow 1978 Novosti Press Agency Publishing House 1th ed. Serie: nr.
softcover good 10,5 x 16 cm. 86 pp.
Foto: GeenFotoBeschikbaar 24 Euro
11879 Rousseau, J J
DISCOURS SUR L'ORIGINE ET LES FONDEMENS DE L'INEGALITE PARMI LES HOMMES.
Paris 1976 Gallimard Serie: Idées nr.90
pocket good 12mo pp.
189 pp.,
Foto: GeenFotoBeschikbaar 10 Euro
11876 RUSSELL BERTRAND, N.Rabinot traduit
La conquête du bonheur (traduit de l'anglais par N.Rabinot)
Paris 2002 Payot Serie: PBP nr.411
pocket good+ 12mo pp.
229 pp/,
Foto: GeenFotoBeschikbaar 10 Euro
12603 Sartre Jean-Paul
Baudelaire, vertaald door Paul Beers
Utrecht 1966 Bijleveld 1e druk Serie: nr.
paperback Goed+ 8vo pp.
158 pagina's,
Foto: GeenFotoBeschikbaar 6 Euro
12430 SARTRE, JEAN-PAUL
Schemeroorlog
Amsterdam 1985 De Arbeiderspers 1e druk Serie: Prive-domein nr.107
softcover Goed+ 8vo 465 pp.
Vertaald door Frans de Haan en Marianne Kaas,
Foto: GeenFotoBeschikbaar 25 Euro
12639 Schopenhauer
De wereld een hel
Amsterdam 1988 Boom Meppel 3e druk Serie: nr.
softcover goed 8vo pp.
rugje wat verkleurd, 239 pp.,
Foto: GeenFotoBeschikbaar 20 Euro
6867 Schopenhauer, Arthur
Aphorismen zur Lebensweisheit
Stuttgart 1961 Reclam Serie: nr.
Hardback, Leinen Gold good+ with DJ 10 x 15 cm. 253 pp.
register,
Foto: GeenFotoBeschikbaar 9 Euro
11844 SERGANT M.C. Dr.
Taal en Logica (Openbare les uitgesproken bij de aanvaarding van het ambt van buitengewoon lector in de logica aan de R.U.Groningen op 1 maart 1971)
Baarn 1974 Het Wereldvenster 3e druk Serie: nr.
softcover goed 8vo pp.
`19pp.,
Foto: GeenFotoBeschikbaar 8 Euro
12382 SPINOZA, B. DE, KUYPERS, E., (RED.) H. Blom, L. van Bunge, E. Kuypers, P. Steenbakkers, T. Tak.
Sporen van Spinoza. Met bijdragen van H. Blom, L. van Bunge, E. Kuypers, P. Steenbakkers, T. Tak.
Leuven 1993 Garant 1993 Serie: Rondom filosofen nr.4
softcover zeer goed 8vo 166 pp.
Foto: GeenFotoBeschikbaar 15 Euro
12448 STEINER, GEORGE
In de burcht van Blauwbaard. Enige aantekeningen voor een herdefiniëring van het begrip cultuur
Amsterdam 1991 Bert Bakker 1e druk Serie: nr.
softcover Goed+ 8vo 134 pp.
Foto: GeenFotoBeschikbaar 7 Euro
12103 STEINER, George, J. de Visscher
Heeft waarheid een toekomst? Essays. Vertaald door P. Bergsma en T. Davids. Ingeleid door J. de Visscher
Baarn 1991 Ambo 1e druk Serie: nr.
paperback zeer goed 8vo pp.
Foto: GeenFotoBeschikbaar 12 Euro
1346 Suchtelen, Nico van
Tat Tvam Asi
Amsterdam 1933 Wereldbibliotheek 1e druk Serie: WB nr.601
Gebonden goed 365 pp.
Dat zijt gij - aanteekeningen van een kristalkijker. Rug wat verschoten
Foto: GeenFotoBeschikbaar 3,95 Euro
6471 Sun-Tzu; Huang, J. H.
Sun Tzu: The art of war, The New Translation
New York, New York, U.S.A. 1993 Quill Serie: nr.
Soft Cover As New 19 x 23 Cm. 299 pp.
index
Foto: GeenFotoBeschikbaar 15 Euro
5277 Sutton, Eric A
Swedenborg
London n.d. Cassell 1th ed? Serie: The Living Thoughts Library nr.
hardback good 8vo 122 pp.
published 1944 ?,
Foto: GeenFotoBeschikbaar 11 Euro
12306 Taels Johan, S. Kierkegaard, W R Scholtens
Soren Kierkegaard als fuilosoof, de weg terug naar het subject, voorwoord W R Scholtens
Leuven 1991 UPL 1e druk Serie: Wijsgerige verkenningen nr.10
softcover zeer goed 16 x 24 cm. 170 pp.
bibliografie,
Foto: GeenFotoBeschikbaar 25 Euro
5107 Toynbee, Arnold J
Het Christendom Tussen De Wereldgodsdiensten
Bussum 1958 Kroonder 1e Druk Serie: nr.
Gebonden, Linnen Goudopdruk Goed 8vo 124 pp.
Foto: GeenFotoBeschikbaar 10 Euro
12517 VAN SEVENANT, ANN
Deconstructie, een multidisciplinaire benadering
Leuven-Amersfoort 1992 Acco 1e druk Serie: nr.
paperback zeer goed 8vo 111 pp.
Foto: GeenFotoBeschikbaar 15 Euro
12362 VERGILIUS, MARO PUBLIUS, vertaald door M.A. Schwartz, nawoord David Rijser
Aeneis
Amsterdam 1999 Athenaeum - Polak & Van Gennep 1e druk salamander Klassiek Serie: nr.
hardback zeer goed 12,5 x 18,5 cm. pp.
390 pp.,
Foto: GeenFotoBeschikbaar 15 Euro
4865 Vitringa, A J
De mensch beschouwd als Dierlijk en Geestelijk wezen. Poging tot beslechting van den strijd tusschen moderne natuurwetenschap en christelijke beginselen
Leiden Brill 1e druk Serie: nr.
Gebonden redelijk 14, 5 x 22,5 cm. 309 pp.
Drie boeken in een band,.Band half leer, echte de rug heeft geen leer meer, de gemarde platten zitten nog met enkle draadjes aan de rug en zijn wat beschadigd, vooral aan de hoeken. De drie boeken hebben ieder een andere uitgever, maar gelet op de marges en de boekbinding lijkt deze uitgave professioneel vervaardigd. De pp. Zien er goed uit en zijn compleet. Boek 1, Spinoza het leven van eenen denker, door Bertold Auerbach, Becking, Doesborgh, 1856, 386 pp. En een voorberigt van Dr. D Burger Jr., Boek 2, Baruch D'Espinoza, in de lijst van zijn tijd, Dr. S Sr. Coronel, Noman & zoon. Zalt-Bommel, 1871, 52 pp., Boek 3, De mensch beschouwd als Dierlijk en Geestelijk wezen. Poging tot beslechting van den strijd tusschen moderne natuurwetenschap en christelijke beginselen, A J Vitringa, Brill, Leiden, 1873, XVI en 309 pp.
Foto: GeenFotoBeschikbaar 190 Euro
3916 Vloemans, Dr. Antoon
Menschen Als Goden - De Mythe Van De Mensenvergoding En De Legende Van Den Leider
's Gravenhage 1930 Leopold Serie: nr.
Gebonden, Goudopdruk Goed- 8vo 205 pp.
Naamlijst, rugbelettring vervaald, wat roestvlekjes
Foto: GeenFotoBeschikbaar 12 Euro
12125 Vuyk, Kees
De treurnis blijft, essays over melancholie en verbeelding
Kampen 1995 KOK-AGORA 1e druk Serie: nr.
paperback zeer goed 8vo 178 pp.
Foto: GeenFotoBeschikbaar 20 Euro
12637 Wittgenstein
Opmerkingen over de kleuren
Amsterdam 1989 Boom Meppel 1e druk Serie: Boom Klassiek nr.
softcover goed 8vo pp.
rugje wat verkleurd, 118 pp.,
Foto: GeenFotoBeschikbaar 20 Euro
12380 Wittgenstein Ludwig, W. F. Hermans
Tractatus logico-philosophicus, vertaald en van een nawoord en aantekeningen voorzien door W. F. Hermans
Amsterdam 1989 Athenaeum / Polak en van Gennep 5e druk Serie: nr.
softcover Goed+ 14 x 21 188 pp.
z-w ill., op de ene bladzijde de tekst in het Duits en op de andere de vertaling.
Foto: GeenFotoBeschikbaar 35 Euro
8979 Wong, Eva
Taoisme: Geschiedenis, Filosofie en Beoefening Van Een Chinese Spirituele Traditie
Deventer 1999 Ankh-Hermes Eerste Druk Serie: nr.
Hard Cover Nieuw 15 x 22,5 Cm. 261 pp.
Oorspronkelijke titel: 'The Shambhala Guide to Taoism'. Nederlandse vertaling door Vivian Franken
Foto: GeenFotoBeschikbaar 23 Euro
9004 Wouters, Paul
Belgie- Nederland: Verschil Moet Er Zijn
Rotterdam 2005 Lemniscaat Tweede Druk Serie: nr.
Paperback Nieuw 168 pp.
Foto: GeenFotoBeschikbaar 13 Euro