3963 Aaken, Wolf Van
Het Oostelijk Front: De Heksenketel Van Smolensk Tot Breslau
Amsterdam 1965 Meulenhoff 1e Druk Serie: nr.
Gebonden, Linnen, Goudopdruk Goed 8vo 224 pp.
Geill. met 30 foto's en 5 situatiekaarten
Foto: GeenFotoBeschikbaar 23 Euro
1964 Anoniem
Geuzenliedboek - derde Vervolg
Onbekend 1945 Onbekend 1e druk Serie: nr.
Gebonden-half linnen goed 8vo 128 pp.
Gedrukt en uitgegeven in bezet Nederland in de winter van 1944-'45; alle exemplaren genummerd; dit is nr. 1911
Foto: GeenFotoBeschikbaar 12 Euro
11966 Baardman, C.
Modder is gevaarlijk, ondergrondse strijd in de Biesbosch 1940-45
Voorhoeve 5e druk Serie: nr.
Gebonden, kunstleer met stofomslag goed s.o. goed 8vo pp.
z.j., 312 pp., 2 boeken in één band, Modder is gevaarlijk en Crossings, roestvlekkig op de sneden,
Foto: GeenFotoBeschikbaar 18 Euro
3652 Bassett, James
De Admiraal
Den Haag Scheltens & Giltay 1e Druk Serie: nr.
Gebonden, Linnen, Goudopdruk Goed. 8vo 400 pp.
z.j.,
Foto: GeenFotoBeschikbaar 15 Euro
3642 Bassett, James
Vuurdoop Op Zee
Laren Luitingh 1e Druk Serie: nr.
Gebonden, Goudopdruk Goed Geen Stofomslag Aanwezig 8vo 406 pp.
z.j.
Foto: GeenFotoBeschikbaar 14 Euro
7773 BERG, KAREL H.M. VAN DEN
"Ike" Eisenhower... Woord vooraf ZKH Prins Bernard
Baarn 1946 De Boekerij 1e druk Serie: nr.
Gebonden met stofomslag Goed+ s.o. minder mooi 14,5 x 20,5 cm. 64 pp.
Geill.,
Foto: GeenFotoBeschikbaar 15 Euro
12434 BETTELHEIM, BRUNO
De uiterste grens. Essays over de holocaust, psychoanalyse, opvoeding en kunst
Amsterdam 1991 Fenestra-De Balie 1e druk Serie: nr.
paperback zeer goed 8vo 190 pp.
register,
Foto: GeenFotoBeschikbaar 10 Euro
1962 Brandts Buys, Hans - Lober, Joop ed.
Klein Geuzenliedboek
Amsterdam 1945 Bigot & Van Rossum N.V. 1e druk Serie: Uilenreeks nr.50
l. besch. 12mo 45 pp.
Voorplat iets ingescheurd. Prachtig geillustr. liedboek met 19 Nederlandse verzen, om te zingen na de oorlog
Foto: GeenFotoBeschikbaar 10 Euro
9872 Brandts Buys, Hans - Lober, Joop ed.
Klein Geuzenliedboek
Amsterdam 1945 Bigot & Van Rossum N.V. 1e druk Serie: Uilenreeks nr.50
Gebonden l. besch. 12mo 45 pp.
Voorplat iets ingescheurd. Prachtig geillustr. liedboek met 19 Nederlandse verzen, om te zingen na de oorlog
Foto: GeenFotoBeschikbaar 8 Euro
12700 BURRIN, PHILIPPE
Het ontstaan van een volkerenmoord, Hitler en de joden. Met een nawoord van Drs. C.J.F. Stuldreher
Amsterdam 1991 Van Gennep 1e druk Serie: nr.
paperback als nieuw 8vo pp.
219 pp., noten, register,
Foto: GeenFotoBeschikbaar 15 Euro
2367 Churchill, Winston
De Grote Alliantie - Duitsland dringt op naar het oosten
Amsterdam-Brussel 1950 Elsevier 1e druk Serie: Memoires over de Tweede wereldoorlog nr.4
goed 16 x 21,5 cm. 486 pp.
Foto: GeenFotoBeschikbaar 10 Euro
2368 Churchill, Winston
De Tweede Wereldoorlog - deel 2 - de Schemeroorlog sept. 1939 mi 1940
Amsterdam-Brussel 1979 Elsevier 3e Druk Serie: nr.
goed 13,5 x 20 cm. 632 pp.
Foto: GeenFotoBeschikbaar 5 Euro
3666 Collier, Richard
De Slag om Engeland
Amsterdam 1977 Nieuwe Wieken 1e Druk Serie: nr.
Gebonden, Goudopdruk Goed+ 8vo 240 pp.
met foto's
Foto: GeenFotoBeschikbaar 12 Euro
3655 Crisp, N J
Squadron 545
Baarn 1985 Hollandia 1e Druk Serie: nr.
Paperback Zeer Goed 8vo 307 pp.
Foto: GeenFotoBeschikbaar 14 Euro
7723 Delaforce, Patrick
Het Ardennen-offensief, Hitlers laatste gok
Amsterdam 2005 Pearson 1e druk Serie: nr.
paperback icht beschadigd, nieuw 17 x 24 cm. 334 pp.
register, snede met rode-wijn-vlekken, z/w ill.,
Foto: GeenFotoBeschikbaar 15 Euro
6417 Eisenhower, Dweight D
Kruistocht Door Europa
's Gravenhage 1954 Heinemann 7e Druk Serie: nr.
Gebonden, Linnen Redelijk+ 8vo 376 pp.
foto's, kaartjes, lijst met militaire codenamen, sneden wat vlekkerig, band wat verkleurd,
Foto: GeenFotoBeschikbaar 8 Euro
7959 ELST, ANDRÉ ver
De Slag om Engeland strandde voor Moskou
Amsterdam zj Nederlandse Keurboekerij 1e druk Serie: De oorlog in de lucht en in de ruimte nr.3
Gebonden, dec. Rood Kunstleer goed 22,5 x15 cm. 318 pp.
register, bibliografie, tekeningen en z/w foto's buiten de tekst, Met een voorwoord van Baron M. Donet, luitenand-generaal vlieger DFC en A. Gallant,
Foto: GeenFotoBeschikbaar 35 Euro
7958 ELST, ANDRÉ ver
Met het 'Legion Condor' van Madrid naar Duinkerken
Amsterdam zj Nederlandse Keurboekerij 1e druk Serie: De oorlog in de lucht en in de ruimte nr.2
Gebonden, dec. Rood Kunstleer goed 22,5 x15 cm. 317 pp.
register, bibliografie, tekeningen en z/w foto's buiten de tekst, Met een voorwoord van Baron M. Donet, luitenand-generaal vlieger DFC en A. Gallant,
Foto: GeenFotoBeschikbaar 35 Euro
7960 ELST, ANDRÉ ver
Straaljagers en V-Wapens startte te laat
Amsterdam 1967 Nederlandse Keurboekerij 1e druk Serie: De oorlog in de lucht en in de ruimte nr.5
Gebonden, dec. Rood Kunstleer goed 22,5 x15 cm. 358 pp.
register, bibliografie, tekeningen en z/w foto's buiten de tekst, Met een voorwoord van Baron M. Donet, luitenand-generaal vlieger DFC en A. Gallant,
Foto: GeenFotoBeschikbaar 35 Euro
7961 ELST, ANDRÉ ver
Vliegtuigen en Helikopters van vandaag
Amsterdam zj Nederlandse Keurboekerij 1e druk Serie: De oorlog in de lucht en in de ruimte nr.9
Gebonden, dec. Rood Kunstleer goed 22,5 x15 cm. 212 pp.
register, bibliografie, tekeningen en z/w foto's buiten de tekst, Met een voorwoord van Baron M. Donet, luitenand-generaal vlieger DFC en A. Gallant,
Foto: GeenFotoBeschikbaar 35 Euro
10530 Engelsche Blauwboek
Nederlandsche vertaling van het Engelsche blauwboek
Amsterdam 1939 J. FRIJDA 1e druk Serie: nr.
softcover Goed+ 15,5 x 23,5 cm. 224 pp.
XXII en 202 pp. Uitgegeven met de vereischte goedkeuring van de directie van His Britannic Majesty's stationery office. Vertaling van: Documents concerning German-Polish relations and the outbreak of hostilities between Great Britain and Germany on Sept. 3, 1939
Foto: GeenFotoBeschikbaar 15 Euro
10461 ENQUETECOMMISSIE REGERINGSBELEID 1940 - 1945
Enquetecommissie Regeringsbeleid 1940 - 1945, Neutraliteitspolitiek, Vertrek van de regering, De eerste maanden in Londen, deel 2C / Verhoren
Den Haag 1949 SDU 2e druk Serie: nr.
Gebonden met stofomslag Goed+ s.o. goed- 25 x 24,5 x 14,5 cm. 685 pp.
chronologische en alfabetische lijst verhoren,
Foto: GeenFotoBeschikbaar 40 Euro
12656 FEST, JOACHIM
Speer - een biografie
Antwerpen-Amsterdam 2000 Manteau/De Bezige Bij 1e druk Serie: nr.
softcover als nieuw 16 x 24 cm. pp.
405 pp., ill., noten, register
Foto: GeenFotoBeschikbaar 25 Euro
12292 FRIEDLÄNDER, Saul
Nazi-Duitsland en de Joden - deel 1: de jaren van vervolging 1933-1939
Amsterdam 1988 Het Spectrum 1e druk Serie: nr.
hardback met stofomslag zeer goed znd s.o. 16,5 x 24 cm. 496 pp.
register,
Foto: GeenFotoBeschikbaar 17 Euro
678 Frijda, Nico
Post uit Friesland
Amsterdam 1984 G. A. van Oorschot 2e druk Serie: nr.
paperback goed pp.
Foto: GeenFotoBeschikbaar 3,95 Euro
6457 Fuchido Mitsuo En Masatake Okumiya
De Slag Bij Midway
Utecht-Antwerpen 1965 Het Spectrum 1e Druk Serie: nr.
Pocket Goed 12 x 12 Cm 255 pp.
Prisma nr. 1109 met z/w foto's, en kaartjes,
Foto: GeenFotoBeschikbaar 4 Euro
7740 GOEBBELS, JOSEPH
Joseph Goebbels dagboek 1945 - 28 februari 1945 -10 april 1945 , De laatste veertig dagen van Hitlers propagandachef
Amsterdam-Brussel 1978 Elsevier 1e druk Serie: nr.
Gebonden met stofomslag zeer goed+ 8vo 360 pp.
Foto: GeenFotoBeschikbaar 20 Euro
1047 Graaf van Limburg Stirum, S.J.
Varen in oorlogstijd
Amsterdam 1948 De Boer, C. Jr 1e druk Serie: nr.
Gebonden goed Zonder Stofomslag / No DJ 496 pp.
De lotgevallen van de Nederlandsche koopvaardij in den tweeden wereldoorlog. Iewat los in de band en rugletters verbleekt
Foto: GeenFotoBeschikbaar 22 Euro
12439 HAFFNER, SEBASTIAN
Het verhaal van een Duitser 1914-1933
Amsterdam 2001 Mets & Schilt. 1e druk Serie: Knack-wereldbibliotheek nr.
Hardback met sofomslag als nieuw s.o. zeer goed 8vo 263 pp.
Foto: GeenFotoBeschikbaar 15 Euro
12363 hamel, Prof. Mr. J. A. ingeleid door
Neurenberg 1946. Het Proces Tegen de Duitse Oorlogsmisdadigers
Brussel z..j. Reinaert Uitgaven 1e druk Serie: nr.
Gebonden goed 8vo pp.
229 pp.,
Foto: GeenFotoBeschikbaar 12 Euro
3924 Hoogh, H P De En G De Flines Ed.
Onder Het Hakenkruis - Kroniek Der Gebeurtenissen Tijdens De Duitsche Overheersching
Deventer 1945 Jan De Lange 2e Druk Serie: nr.
Gebonden, Half Linnen Goed+ Stofomslag Goed 8vo 170 pp.
index, met foto's waarvan vele betrekking hebben op de stad Deventer. Gaaf exemplaar!
Foto: GeenFotoBeschikbaar 23 Euro
6454 Howarth, David
Het Epos Van D-Day 6 Juni
Utecht-Antwerpen 1961 Het Spectrum 3e Druk Serie: nr.
Pocket Goed 12 x 12 Cm 229 pp.
Prisma nr. 523
Foto: GeenFotoBeschikbaar 4 Euro
7128 Huincks, P.J.G.
Zwarte Bladzijden
Baarn 1945 Hollandia 1e Druk Serie: nr.
Gebonden Halflinnen Goed+ Goed 17,5x 22 cm 100 pp.
Foto: GeenFotoBeschikbaar 15 Euro
10506 HUISMAN-VAN BERGEN, ANNIE
De vervolgden, Jacht op twee Delftse studenten in 1941
Amsterdam 1999 Boom 1e druk Serie: nr.
paperback als nieuw 17 x 24 cm. 270 pp.
Foto's, portr. bibliogr., reg.
Foto: GeenFotoBeschikbaar 18 Euro
4210 Jones, James
Een Handvol Helden ( the Thin Red Line)
Laren 1972 Luitingh 1e Druk Serie: nr.
Gebonden Goed - 8vo 454 pp.
belettering wat vaal
Foto: GeenFotoBeschikbaar 8 Euro
1056 Kampen, Anthony van
Ik val aan, volg mij!
Amsterdam 1947 De Boer, C. Jr (voorheen) 2e druk Serie: nr.
Gebonden goed Zonder Stofomslag / No DJ pp.
Het leven van Karel Doorman, schout bij nacht. Geill.
Foto: GeenFotoBeschikbaar 17 Euro
4592 Kantor, Alfred
Het Boek Van Alfred Kantor
Amsterdam 1972 Het Spectrum 1e Druk Serie: nr.
Gebonden Beschadigd 19 x 24, 5 cm. pp.
inleiding door de auteur, 127 pagina's tekeningen, bijschriften en notities bij de tekeningen. De voorpunt rechts onder van het voorplat is beschadigd/eraf over 5 x 8 cm. verder goed exemplaar.
Foto: GeenFotoBeschikbaar 12 Euro
7741 KIRST, HANS HELLMUT
Opstand tegen Hitler - Roman van de 20e juli 1944
Baarn De Boekerij 1e druk Serie: nr.
Gebonden met stofomslag zeer goed+ 8vo 367 pp.
geaut. vert. Pieter Grashoff, z.j.
Foto: GeenFotoBeschikbaar 25 Euro
2828 Konsalik, Heinz G.
Het Vrouwenbataljon
Baarn 1983 De Boekerij 1e Druk Serie: nr.
Gebonden Goed stofomslag Goed 8vo 479 pp.
Foto: GeenFotoBeschikbaar 15 Euro
2508 Konsalik, Heinz G.
Ik eis de doodstraf
Laren z.j. Luitingh 2e druk Serie: nr.
Gebonden goed Stofomslag Beschadigd 8vo 314 pp.
Vertaald door Maurits Mok
Foto: GeenFotoBeschikbaar 9 Euro
2485 Konsalik, Heinz G.
Terug van het front
Baarn 1984 De Boekerij 1e druk Serie: nr.
Gebonden goed- Stofomslag Redelijk 8vo pp.
Foto: GeenFotoBeschikbaar 8 Euro
3643 Krepps, Robert
El Cid
's Gravenhage NBC Serie: nr.
Gebonden, Linnen, Goudopdruk Goed 8vo 282 pp.
z.j.
Foto: GeenFotoBeschikbaar 12 Euro
928 Kroese. A.
Neerland's Zeemacht in Oorlog
1944 The NPC 1e druk Serie: nr.
Gebonden goed pp.
foto's, kaarten, teekeningen. Lijsten van schepen,
Foto: GeenFotoBeschikbaar 12 Euro
1251 Kwiet, K.
Van Jodenhoed tot Gele Ster
Bussum 1973 Fibula 1e druk Serie: nr.
paperback goed 215 pp.
geill. Boek netjes geplastificeerd.
Foto: GeenFotoBeschikbaar 15 Euro
3949 Kyle, Duncan
De Beulen Van Camelot
Amsterdam-Brussel 1979 Elsevier 1e Druk Serie: nr.
Paperback Goed 8vo 271 pp.
Foto: GeenFotoBeschikbaar 14 Euro
2134 Lapierre, Dominique en Larry Collins
Brandt Parijs? 25 augustus 1944 - de bevrijding van de Franse hoofdstad
Haarlem 1964 Gottmer 1e druk Serie: Opmars der twintigste eeuw nr.
gebonden, met leeslind goed 8vo 396 pp.
Foto: GeenFotoBeschikbaar 13 Euro
729 Leeuw, Jan van der
Erit
Middelburg Fanoy 1e druk Serie: nr.
paperback goed pp.
Dagboek 2 oktober 1944 tot 12 augustus 1945. Inl. M.P. de Bruin
Foto: GeenFotoBeschikbaar 8 Euro
3266 Lehnhoff, Joachim
Lichting '40
Bussum 1922 F G Kroonder 1e Druk Serie: nr.
Soft Cover Redelijk 8vo 299 pp.
Corona 88, mica band aan het slijten
Foto: GeenFotoBeschikbaar 8 Euro
10251 LEITL, ALFONS
Wohnen mit Büchern, Bücherborde, Bücherschränke, Bücherwände
Berlin IM Bauwelt-Vlg 1.aufl. Serie: nr.
hardback, hl. Fair 21 x 23 cm. 120 pp.
ca. 1940, Abb. und Zeichn. Von 40 Architekten, Herausgegeben: …bein Reichsministerium fur Volksaufklarung und Propaganda und von der Reichskammer der bildende Kunsten,
Foto: GeenFotoBeschikbaar 25 Euro
12290 LEVY DRUCKER, OLGA, Ernst Hirsch Ballin
Kindertransport. Alleen op de vlucht. Ingeleid door Ernst Hirsch Ballin
Amsterdam 1996 Bert Bakker 1e druk Serie: nr.
softcover als nieuw 8vo 155 pp.
ill.,
Foto: GeenFotoBeschikbaar 14 Euro
5387 Lewis, Norman
Napels '44*
Amsterdam 1989 De Arbeiderspers 1e druk Serie: Grote ABC nr.689
paperback restant, nieuw 8vo 215 pp.
Sneden wat bevuild en knikhe in de rug, vert.; Tinke Davids, 1 overzichtskaart,
Foto: GeenFotoBeschikbaar 18 Euro
2561 Longoni, Andreas
De weg zonder einde
Anwerpen z.j. de Goudvink 3e druk Serie: nr.
Gebonden goed+ Stofomslag minder mooi 8vo 314 pp.
Foto: GeenFotoBeschikbaar 7 Euro
2628 Lussu, Joyce
De man die als geboren had willen worden - Feministisch journaal over de oorlog
Amsterdam 1981 Van Gennep 1e druk Serie: nr.
paperback goed 8vo 120 pp.
Foto: GeenFotoBeschikbaar 12 Euro
1835 Maas, Gerard
Kroniek van De Februari-Staking 1941
Amsterdam 1961 Pegasus 3e druk Serie: nr.
paperback redelijk 8vo 196 pp.
Foto: GeenFotoBeschikbaar 9 Euro
2966 Masashi, Ito
De Laatste Soldaten Van Hirohito
Baarn 1969 Hollandia 1e Serie: nr.
Gebonden Goed Stofomslag Goed 8vo 208 pp.
Foto: GeenFotoBeschikbaar 9 Euro
10801 MASER, WERNER
Hitlers Mein Kampf, een doorlichting van het ijzingwekkenste boek van onze eeuw
Amsterdam 1979 De Arbeiderspers 1e druk Serie: FLORET nr.25
paperback goed- 8vo 280 pp.
Nederlandse vertaling door Gerrit Komrij, Noten, bibliografie, register, roestvlekkig,
Foto: GeenFotoBeschikbaar 24 Euro
1584 Mayer, K.A. en L. Ott
Havenstad in de frontlijn - de geschiedenis van Rotterdan in de oorlogsjaren
Rotterdam 1965 Ad. Donker 1e druk Serie: nr.
pocket zeer goed 175 pp.
geill.
Foto: GeenFotoBeschikbaar 10 Euro
3663 Moore, Donald
Oorlogskonvooi P.Q. 63
Utrecht -Amsterdam 1981 Veen 2e Druk Serie: nr.
Gebonden, Linnen Goed+ 8vo 367 pp.
Dit boek verscheen eerder onder de titel: Dodelijk schaakspel
Foto: GeenFotoBeschikbaar 8 Euro
1252 Morris Suzuki, Tessa
Showa-Japanners onder Hirohito
Haarlem-Brussel 1984 In de Knipscheer 1e druk Serie: nr.
paperback zo goed als nieuw 413 pp.
… deze drie levensverhalen vormen een enorm levendige kroniek van het Japan van de afgelopen vijftig jaar. Het is een nauwkeurig menselijk relaas van veranderingen, tegenslagen en volharding. Door de hoofdpersonen voor zichzelf te laten spreken heeftde schrijfster (lector voor economische geschiedenis aan de university New England, Australie) de vaak stereotype historische en sociologische gegevens naar het dagelijk leven toe vertaald.
Foto: GeenFotoBeschikbaar 13 Euro
3667 Myrer, Anton
Eens Een Adelaar...
Busum De Kern 1e Druk Serie: nr.
Gebonden, Goudopdruk Goed+ 8vo 595 pp.
z.j.
Foto: GeenFotoBeschikbaar 12 Euro
7408 Nesna, Hans
Zoo leeft Duitschland: Op de puinhopen van het derde rijk
Amsterdam 1947 Scheltens & Giltay 2e druk Serie: nr.
gebonden, linnen goudopdruk goed 8vo 270 pp.
met foto's buiten de tekst van A. Klein en S. Presser,
Foto: GeenFotoBeschikbaar 37 Euro
10647 NIJSSE, M.
Het "rode paard" in Zeeland, Verhaal over het begin van de oorlog 1940-45
Utrecht Hertog 1e druk Serie: nr.
softcover 8vo 96 pp.
met ill., zonder jaar, ca. net na de oorlog,
Foto: GeenFotoBeschikbaar 15 Euro
5993 Norden, Peter
Salon Kitty: Geheime Staatszaak
Baarn 1970 De Boekerij 10e Druk Serie: nr.
Gebonden, Linnen Goudopdruk Goed+ Stofomslag Goed 8vo 259 pp.
bronvermelding, foto's,
Foto: GeenFotoBeschikbaar 30 Euro
11207 PEARLMAN, M.
EICHMANN. ZES MILJOEN DODEN VRAGEN GERECHTIGHEID
Amsterdam Scheltens & Giltay) 1e druk Serie: nr.
Gebonden met stofomslag goed redelijk 8vo pp.
z.j., 228 pp., fotopagina's buiten de tekst,
Foto: GeenFotoBeschikbaar 7 Euro
5496 Pisar, Samuel
Bloed en hoop
Bussum 1983 De Haan 3e druk Serie: nr.
paperback goed+ 8vo 361 pp.
Geill.,
Foto: GeenFotoBeschikbaar 12 Euro
1844 Polewoi, Boris
Goud
Moskou z.j. Uitgeverij Voor Literatuur In Vreemde Talen 1e druk Serie: nr.
Gebonden redelijk 680 pp.
scheef gelezen , minder fraaie band
Foto: GeenFotoBeschikbaar 5 Euro
5562 Remarque, E M Omslag: Jef Koning
Die nacht in Lissabon
Amsterdam 1968 de Geill. Pers 1e druk Serie: nr.
paperback goed+ 8vo 250 pp.
Vert.: Frédérique van Schouwen,
Foto: GeenFotoBeschikbaar 7 Euro
10688 ROBERTS, S.H
Het Huis dat Hitler bouwde
Antwerpen-Amsterdam Jedes 4e druk Serie: nr.
Gebonden, halflinnen goed- 8vo 366 pp.
z.j., wat lossig in de band,
Foto: GeenFotoBeschikbaar 5 Euro
919 Rothkrans, J.
Dachau hel en hemel
Onbekend 3e druk Serie: nr.
Gebonden goed 255 pp.
Kapelaan te Simpelveld. Ervaring tijdens gevangenschap in Dachau. Met enkele foto's
Foto: GeenFotoBeschikbaar 30 Euro
1573 Ryan, Cornelis
De langster dag
Bussum Van Holkema en Warendorf 16e druk Serie: nr.
Gebonden redelijk Zonder Stofomslag / No DJ 8vo 255 pp.
geill.
Foto: GeenFotoBeschikbaar 5 Euro
5568 Rymkiewicz, Jaroslaw Marek
Umschlagplatz - roman*
Amsterdam 1990 Van Gennep 1e druk Serie: nr.
paperback Umschlagplatz 287 pp.
vert.: Gerard Rasch, Begrippen en Namen,
Foto: GeenFotoBeschikbaar 22 Euro
10526 SCHREUTELKAMP, T.
Twintig passen heen, twintig passen terug, Herinneringen aan mobilisatie en mei-dagen, roman
Amsterdam 1990 Wildeboer 1e druk Serie: nr.
paperback zeer goed 8vo 223 pp.
herineringen van soldaat/luchtdoelartillerist,
Foto: GeenFotoBeschikbaar 8 Euro
12655 SERENY GITTA
Albert Speer, Verstrikt in de waarheid
Amsterdam 1995 Balans 2e druk Serie: nr.
Gebonden met stofomslag zeer goed s.o. zeer goed 13 x 20,5 cm. pp.
920 pp. Noten, register
Foto: GeenFotoBeschikbaar 25 Euro
12405 Sereny, Gitta
De duisternis tegemoet, bekentenissen van Franz Stangl, commandant van Trebliknka
Amsterdam 2001 Het Spectrum 1e druk Serie: nr.
paperback zeer goed 8vo 398 pp.
noten, index, bibliografie,
Foto: GeenFotoBeschikbaar 40 Euro
3668 Seth Wingate Lutter
Oorlogsomnibus
Utrecht 1985 Kadmos 1e Druk Serie: nr.
Gebonden, Goudopdruk Goed+ 8vo 567 pp.
H Lutter, de slag om Monte Casino, R Seth, De slag om Stalingrad, John Wingate, Tussen Malta en Tobroek
Foto: GeenFotoBeschikbaar 10 Euro
7546 SIKKEMA, J. EN L. WOUDHUYSEN, ed
Trouw moest blijken…. De geschiedenis in foto's van de vrije Nederlanders na 15 mei 1940
London 1945 Netherland Publishing Company ltd, 1e druk Serie: nr.
Gebonden goed- 24 x 31 cm pp.
1e druk 25000 expl., tekst: Reggie E kiek, en A C van Beers, ongepagineerd z/w/ foto's, rug beschadigd
Foto: GeenFotoBeschikbaar 17 Euro
10231 SLUIS / REIJNE, S.P.
Oorlog over Sluis
Sluis 1953 Eigen Beheer 1e druk Serie: nr.
softcover Goed+ 16,5 x 23,5 cm 175 pp.
Lijst mer Sluizenaars die overleden tgv het bombardement, 6 fotopagina´s buiten de tekst: Molen "de Brak, Lange Wolstraat, Kapellestraat, Plompe Toren, Kapellestraat, Groote Markt, Steeds 2 z-w foto´s per pagina, een van de toestand 1944 en daaronder de zelfde plaats in 1953.
Foto: GeenFotoBeschikbaar 48 Euro
8 Smedts, Matieu
De lange nacht
Amsterdam 1965 De Arbeiderspers 1e druk Serie: nr.
linnen goed Stofomslag Beschadigd 18 x 24 cm. 302 pp.
geill.
Foto: GeenFotoBeschikbaar 5 Euro
601 Smedts, Matieu e.e.
Den vaderland getrouwe
Amsterdam 1962 De Arbeiderspers 1e druk Serie: nr.
Gebonden goed 288 pp.
Een boek over oorlog en verzet…geschreven door mensen die beleefd hebben wat ze schreven, met vele illustraties
Foto: GeenFotoBeschikbaar 4,95 Euro
6728 Streuvels, Stijn
In Oorlogstijd: Uit Het Dagboek Van Stein Streuvels Augustus 1914
Amsterdam Veen Serie: nr.
Gebonden, Papieren Band Goed+ 16 x 22 Cm 64 pp.
z.j.,
Foto: GeenFotoBeschikbaar 12 Euro
6724 Streuvels, Stijn
In Oorlogstijd: Uit Het Dagboek Van Stein Streuvels October 1914
Amsterdam Veen Serie: nr.
Gebonden, Papieren Band Goed+ 16 x 22 Cm 84 pp.
z.j.,
Foto: GeenFotoBeschikbaar 12 Euro
6727 Streuvels, Stijn
In Oorlogstijd: Uit Het Dagboek Van Stein Streuvels September 1914
Amsterdam Veen Serie: nr.
Gebonden, Papieren Band Goed+ 16 x 22 Cm 79 pp.
z.j.,
Foto: GeenFotoBeschikbaar 12 Euro
932 Toonder, Gerhard J.
Het Puin aan de Rotte
Naarden 1946 Strengholt 1e druk Serie: nr.
Gebonden goed 95 pp.
foto's j. Haitsma. Rotterdam na de Duitse bombardementen. Rotterdam,
Foto: GeenFotoBeschikbaar 55 Euro
5717 Trevor-Roper, H R
DE LAATSTE DAGEN VAN HITLER
Den Haag 1947 Daamen 1e druk Serie: nr.
Gebonden 8vo 333 pp.
2 foto's, bronnenlijst, linen band wat vervuild
Foto: GeenFotoBeschikbaar 7 Euro
1200 Troughton, Ernest R.
Het gaat weer net zoo!
1946 Van Santen 1e druk Serie: nr.
Gebonden goed Zonder Stofomslag / No DJ 151 pp.
inleiding Prof. Mr. J.A. Hamel
Foto: GeenFotoBeschikbaar 10 Euro
5252 Tute, Warren
De Rots
Den Haag 1971 Stok-ZHU 1e druk Serie: nr.
Gebonden goed+ s.o. Goed 8vo 350 pp.
Foto: GeenFotoBeschikbaar 9 Euro
7345 Uris, Leon
QB. VII - het proces wegens "laster" van een kamparts uit de Tweede Wereldoorlog tegen een onthullend auteur
Baarn 1984 Hollandia 13e druk Serie: nr.
Gebonden met stofomslag zeer goed 8vo 352 pp.
vert.: Dolf Koning,
Foto: GeenFotoBeschikbaar 15 Euro
1079 Voeten, Bert
Doortocht; een oorlogsdagboek
Amsterdam 1946 Contact 2e druk Serie: nr.
Gebonden goed Zonder Stofomslag / No DJ 222 pp.
rug niet zo heel mooi
Foto: GeenFotoBeschikbaar 7 Euro
6265 Vooren, Georges van
Oorlog 1944 West-Zeeuws-Vlaanderen: de gewone mens in beeld
Ljubljana 1994 Van Geyt 1e druk Serie: nr.
Gebonden, kunstleer nieuw s.o. Nieuw 21,5 x 30 Cm. 102 pp.
geill., een van de 180 genummerde exemplaren,
Foto: GeenFotoBeschikbaar 35 Euro
6266 Vooren, Georges van
West-Zeeuws-Vlaanderen 1940: Episoden uir een emotievolle tijd
Hulst 1991 Van Geyt 1e druk Serie: nr.
gebonden, Kunstleer nieuw 21,5 x 30 Cm. 95 pp.
Luxe editie, een van de genummerde exemplaren, geill.,
Foto: GeenFotoBeschikbaar 32 Euro
7049 Vooren, Georges van
West-Zeeuws-Vlaanderen 1940: Episoden uir een emotievolle tijd*
Hulst 1991 Van Geyt 1e druk Serie: nr.
gebonden, nieuw 21,5 x 30 Cm. 95 pp.
Tekst, foo's, Bronnen, o.a.: Luchtwachtposten Sluis en Aardenburg, Joodse vluchtelingen in Sluis, Ondergang van de Valentine, Bombardementen op IJzendijke en Aardenburg, etc.
Foto: GeenFotoBeschikbaar 30 Euro
7271 Vries, Anne de
De levensroman van Johannes Post
Kampen Kok 9e druk Serie: nr.
Gebonden als nieuw 8vo 331 pp.
z.j.,
Foto: GeenFotoBeschikbaar 16 Euro
617 Vrijburg, Ir. G.S. e.a.
Een ereschuld ingelost
1973 Comite 15 augustus 1970 2e druk Serie: nr.
Gebonden goed 142 pp.
geill. 22 x 28 cm. Op 15 augustus 1970 werd een ereschuld ingelost; 25 jaar na de capitulatie van Japan: het einde van de tweede wereldoorlog.
Foto: GeenFotoBeschikbaar 13 Euro
6833 Westheimer, David
Von Ryans Expresstrein
Utecht De Fontein 2e Druk Serie: nr.
Gebonden, Flexband Goed 8vo 247 pp.
vert.: J F Kliphuis, z.j. kleine beschadiging op de rug,
Foto: GeenFotoBeschikbaar 14 Euro
3647 White, Alan
Vier Commando's - Tussen Pool En Pyreneeen
Baarn 1979 Hollandia 1e Druk Serie: nr.
Gebonden, Linnen, Goudopdruk Goed 8vo 198 pp.
Twee orlogsromans, Commando's onder de middernachtszon en Commando's met een speciale opdrach
Foto: GeenFotoBeschikbaar 30 Euro
954 Wibaut-Guilonard, Tinele
Zo ben je daar; kampervaringen
Amsterdam 1983 Ploegsma 1e druk Serie: nr.
gel. zachte band goed 176 pp.
met tekeningen van Atie Siegenbeek aangevuld met documenten van vele anderen
Foto: GeenFotoBeschikbaar 16 Euro
5718 Wiesenthal, Simon
Moordenaars onder ons - tegen Eichman, Rajakowitsch, Fischbock, Verbelen en vele ander oorlogsmisdadigers
Amsterdam-Brussel 1967 Elsevier 1e druk Serie: nr.
Gebonden goed+ s.o. redelijk- 8vo 368 pp.
geill., uit de dossiers van Simon Wiesenthal, bewerkt door Joseph Wechsberg,
Foto: GeenFotoBeschikbaar 14 Euro
1093 Winkler Prins, red.
Tien jaren; kroniek …1938-1948
Amsterdam-Brussel 1948 Elsevier 1e druk Serie: nr.
Gebonden goed Zonder Stofomslag / No DJ 466 pp.
geill. 17.5 x 26 cm. Kroniek van de belangrijkste staatkundige en wetenschappelijke feitenin de jaren 1938-1948. Een aanvulling op de eerder uitgegeven W.P. encyclopedie
Foto: GeenFotoBeschikbaar 15 Euro
10132 Hoffman, Detlef, ea red.
Ein Krieg wird ausgestellt. Die Weltkriegssammlung des Historischen Museums (1914-1918), Themen einer Ausstellung, Inventarkatalog
Frankfurt 1976 Dezernat fur Kultur und Freizeit 1. Aufl. Serie: Kleine Schriften des Historische Museums nr.8
paperback sehr gut 17 x 21,5 cm 570 pp.
ill. In b/w,
Foto: GeenFotoBeschikbaar 40 Euro
1080 Duncan, N.W.
79th Armoured Division
1972 Profile 1st ed. Serie: Profile nr.3
hardback very good 70 pp.
ill. 19 x 25.5 cm.The 79th Armoured Division- formed as a normal British armoured division in 1942. The 79th role was changed in spring 1943. It became a unique all-armoured formation responsible for the operation of the special purpose armoured equipment that cracked open Festung Europa on the beaches of Normandie in june 1944, and then smashed into the Channel ports, assaulted Walcheren, fought in operation "Veritable" to clear the Reichswald, and took part in the crossing of the Rhine, the liberation of the Netherlands, and conquest of northern Germany. Excitingly told in this book bij Nigel Duncan who commanded the division's 30th Armoured Brigade. With several diagrams, maps and tables and a lot of photo's.
Foto: GeenFotoBeschikbaar 65 Euro
8780 Gies, Miep with Gold, Alison Leslie
Anne Frank Remembered, The Story of the Woman who Helped to Hide the Frank Family
New York 1988 Simon & Schuster First Edition Serie: nr.
Soft Cover As New 16 x 23,5 Cm. 252 pp.
Foto: GeenFotoBeschikbaar 13 Euro
10477 TSATSOS, JEANNE
The Sword's Fierce Edge, A Journal of the Occupation of Greece 1941-1944
Nashville-Tennessee 1969 Vanderbilt University Press 1th. Ed. Serie: nr.
hardback with DJ very good in good dj. 14,5 x 23,5 cm. 135 pp.
Authorized EnglishTranslation: Jean Demos, 131 pp. And 8 pages b/w photo's,"The Greek resistance movement began with the invasion of Greece by Italian and German troops in April 1941. Remnants of the Greek armed forces, and British support troops, escaped to the Middle East or to temporary safety in Crete. Others withdrew to the rugged mountains to continue their fight. Meanwhile, civilians tried to survive the disruption of their normal lives, helping their nation's cause however they could. Jeanne Tsatsos kept a journal during the four years of the Italo-German occupation, recording with great sensitivity the everyday hardships, the moments of courage, and the many tragic episodes- events which characterized life for much of the Greek population and in which she shared through her involvement with relief and resistance activities. This is her story-the very private, often poetic thoughts of a woman whose religious faith sustained her and helped her bring comfort to others during this time of personal anguish and national sorrow. But it is a story of the Greek people as well, the story of their valiant struggle against, and eventual triumph over, oppression."
Foto: GeenFotoBeschikbaar 75 Euro
5816 JONG, DR. L de
Het koninkrijk der Nederlanden in de Tweede Wereldoorlog 1939-1945 (13 dln. in 27 banden)
's Gravenhage 1969+ SDU Serie: nr.
Gebonden goed+ met de stofpmslagen 8vo pp.
De serie werd hierna vervolgd met oa de reacties, geschreven vanaf 1969 , stofomslagen licht verbleekt, Mooie set. Verzendkosten op aanvraag.
Foto: GeenFotoBeschikbaar 150 Euro
9386 JONGH, MR. G.T.J. DE
De brand - het proces van der Lubbe
Amsterdam 1933 Blitz 1e druk Serie: nr.
softcover goed 8vo 112 pp.
Wat vochtplekjes op voorblad. Geill. Met 18 teekeningen van Jo Spier op aparte blz. .
Foto: GeenFotoBeschikbaar 185 Euro